ثبت شرکت آنلاین

راهنمای ثبت شرکت و ثبت برند تجاری

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود


به عنوان تعریفی از شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی است که با دو یا چند نفر از افراد به همراه آورده های نقدی و غیر نقدی تشکیل می شود و این افراد با هدف انجام امور تجاری فعالیت می کنند .
در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود و هر یک از شرکا به میزان آورده های خود مسئول تعهدات و قروض می باشند .
در نام گذاری شرکت باید دقت شود که عبارت با مسئولیت محدود در آن قید گردد .
نام هیچ یک از شرکا در نام شرکت نباید قید گردد زیرا در این صورت شریک نام برده دارای وظایف تضامنی خواهد بود .
حال باید بگوییم برای این که شرکت با مسئولیت محدود تشکیل شده از نظر قانون پذیرفته شده و دارای اعتبار باشد ، باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد .
برای انجام این کار مراحلی باید طی شود که در این مقاله قصد داریم این مراحل را برای شما عزیزان نام ببریم .

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در مقاله ی پیشین مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بیان کردیم که علاقه مندان به کسب اطلاعات در این زمینه می توانند به آن مراجعه کنند .

در مرحله ی اول از ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید مدارک لازم را آماده سازی کنید .
در گذشته متقاضیان ثبت شرکت برای انجام امور لازم می بایست به اداره ثبت شرکت ها که تنها در استان تهران واقع می باشد مراجعه می کردند .
اما امروزه با رشد شبکه اینترنت و اینترنتی شدن بسیاری از امور ، ثبت شرکت به راحتی از طریق سامانه ثبت شرکت ها امکان پذیر می باشد .

در مرحله بعد از ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید به سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها مراجعه کرده و در آن اطلاعاتی از قبیل نام شرکت ، موضوع فعالیت ، نوع شرکت ، تعداد اعضای تشکیل دهنده ، سرمایه شرکت و ... وارد کنید .
سپس برای نام گذاری شرکت 5 نام را به انتخاب خود وارد می کنید و توجه داشته باشید که نام ها مطابق با اولویت هایتان وارد شوند .

توجه :
برای انتخاب نام باید دقت کنید که قبلا به ثبت نرسیده باشند ، مطابق با قوانین اسلامی انتخاب شوند و دارنده معنا و مفهوم باشند .

بعد از وارد کردن اطلاعات فوق کارشناس مربوطه مطابق با اولویت های شما و صحت نام های وارد شده یکی از راناتخاب می کند و اطلاعات موجود را مورد بررسی قرار می دهد .
اگر این اطلاعات دارای نقص و ایراد باشند در سامانه ابلاغیه ای مبنی بر رفع نقص صادر می گردد .
اما اگر هیچ ابلاغیه ای دریافت نکردید یعنی مشکلی وجود ندارد .

وقتی اطلاعات پذیرش شد آدرسی در تأییدیه پذیرش وجود دارد که باید صورتجلسه اصلی تشکیل شرکت و ضمائم مربوطه را با پست ارسال کنید .
زمانی که فرم های مربوطه تکمیل شدند و به اداره ثبت شرکت ها فرستاده شدند اگر ایرادی وجود داشته باشد ابلاغیه ای صادر می گردد که برای رفع آن باید اقدام نمایید و نقص ها را برطرف سازید .
در صورتی که درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این مرحله کاملا رد شود دلیل آن نیز ذکر می گردد که در این حالت اگر دلیل موجه باشد باید نسبت به ارسال صورتجلسه جدید اقدام کنید .

بعد از این که اداره ثبت شرکت ها مدارک ارسال شده را مورد پذیرش قرار داد در دفتر ثبت اقدام ثبت شرکت می نماید .
هم چنین در این مرحله آگهی تأسیس شرکت پیش نویس می شود .
کارت شناسایی متقاضیان اخذ می گردد تا با شرکتنامه مطابقت داده شود .
تمامی مدارک و اسناد رسمی در اداره ثبت شرکت ها مهر و امضا می گردد و نسخه ثانویه آن صادر شده و در اختیار متقاضی قرار می گیرد .

برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ثبت شرکت آنلاین تماس حاصل کنید .