ثبت شرکت آنلاین

راهنمای ثبت شرکت و ثبت برند تجاری

ثبت برند تجاری

ثبت برند تجاری

 

برای رونق کسب و کار علاوه بر تلاش برای داشتن کیفیت و زحمات مستمر در جهت فعالیت های مربوط به هر کسب و کاری باید به جنبه ی اعتبار و شهرت نیز ثمر بخشید .
به این منظور برای کسب شهرت و ماندگاری در ذهن بشر برای هر کسب و کاری نشان و علامتی در نظر گرفته شد که خاص و منحصر به همان فعالیت باشد .
این علامت از ویژگی های خاصی برخوردار بود که باعث می شود بعد از رضایت مشتریان در خاطر آن ها بماند و همین نیز توجه بسیاری را به آن جلب کرد .

تجارت راه دور و درازی برای رسیدن به اهداف بلند دارد اما با استفاده از برخی فرمول ها می توان به این روند سرعت داد .
برند و یا علامت مخصوص هر فعالیت تجاری از عبارت ، اشکال ، خطوط و ... تشکیل می شود که بسته به نوع هر کسب و کاری شکل می گیرد .
اما بر خلاف مزیت های بسیاری که یک برند تجاری دارد در بسیاری از موارد مورد تجاوز و سوء استفاده افراد سود جو قرا می گیرد .
قانون برای حمایت از علامت تجاری قوانینی را وضع کرده که با استفاده از آن صاحبان برند نگران کالای تقلبی که به نام آن ها وارد بازار می شود نیستند .
اما لازمه برخورداری از این حمایت ثبت برند تجاری در اداره مالکیت معنوی می باشد .
ثبت برند تجاری در 7 مرحله صورت می گیرد که برای اطلاع از مراحل آن شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم .

مراحل ثبت برند تجاری

ابتدا درباره ی نحوه ثبت و مراحل و مدارک لازم ، هزینه و زمان ثبت برند از مؤسسه ثبت آنلاین مشاوره و راهنمایی بگیرید .
سپس یک نشان تجاری مخصوص به کسب و کار خود انتخاب نمایید که متشکل از اشکال و خطوط و تصویری زیبا باشد و در خاطر بیننده بماند .
در خصوص انتخاب نام تجاری مناسب نیز می توانید با مشاورین ثبت آنلاین مشورت کنید .

مرحله ی بعدی در مورد برند انتخابی خود استعلام بگیرید تا مطمئن شوید هیچ مشابهتی با برندهای دیگر نداشته باشد .
در صورت مشاهده کوچکترین مشابهتی ممکن است اداره مالکیت معنوی اظهارنامه شما را مردود اعلام کند و اگر برندی یک بار مردود شود شانس دوباره ای نخواهد داشت .
مرحله استعلام گیری از برند بسیار اهمیت دارد و اگر این مرحله را با دقت انجام دهید تا حدود زیادی از صرف زمان و هزینه اضافی جلوگیری کرده اید .

مرحله سوم باید مدارک لازم جهت ثبت برند را مهیا کنید .

مرحله چهارم باید به سایت مالکیت معنوی بروید و در قسمت ثبت اظهارنامه برند تجاری اقدام به وارد نمودن اطلاعات تکمیلی نمایید .
هم چنین در این قسمت باید کپی مدارک شناسایی ، جواز کار ، یک تصویر از برند در اندازه 6*6 و کارت بازرگانی در صورت استفاده از حروف لاتین را بارگذاری کنید .
پس از اورد کردن اطلاعات و پرداخت هزینه لازم برای شما برگه ای نمایش داده می شود که پرینت آن را تهیه می کنید .
برگه پرینت شده را به اداره ثبت اسناد رسمی دلخواه خود می برید و در آن جا مهر تأییدیه را دریافت کرده و اطلاعاتی مبنی بر تأیید برگه پرینت را با خود آورده و در سایت وارد می کنید .
سپس سایت اداره مالکیت معنوی رمز و نام کاربری به شما می دهد که برای پیگیری امور ثبت برند در مراحل بعدی لازم می باشد .

اظهارنامه مذکور در مرحله پنجم مورد بررسی رئیس اداره برند تجاری و 3 کارشناس قرار می گیرد .
اگر اظهارنامه از نظر نام برده های فوق بی نقص باشد پیامی برای شما ارسال می شود که مبنی بر بی عیب بودن تقاضای ثبت برند از سوی اداره برند تجاری می باشد .

در مرحله بعد باید این پیام را به اداره مالکیت معنوی برده و پرونده ای را تشکیل دهید .
در این بین تمامی مدارکی که در زمان بارگذاری در سایت مالکیت معنوی وارد نموده اید را باید برابر اصل به همراه داشته باشید .

پس از تشکیل پرونده در قبال چاپ آگهی ثبت علامت تجاری از شما هزینه ای دریافت می شود که پس از گذشت 1 هفته از زمان پرداخت هزینه این آگهی در روزنامه رسمی به چاپ می رسد .
پس از چاپ روزنامه اول 30 روز مهلت به اشخاص ثالثی که با ثبت این برند مشکل دارند داده می شود که اگر در طول مدت اعتراضی از سوی آن ها نباشد برای چاپ روزنامه دوم اقدام باید کرد .
با پرداخت هزینه چاپ روزنامه دوم نیز اتفاق می افتد .
پس از چاپ روزنامه دوم با در دست داشتن دو نسخه از روزنامه های چاپ شده و 10 قطعه عکس 6*6 از برند و اظهارنامه ثبت برند تجاری به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنید و سند ثبت برند را اخذ کنید .

برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ثبت آنلاین تماس حاصل کنید .

 

برچسب ها :
ثبت برند تجاری ثبت برند ثبت علامت ثبت نشان ثبت علامت تجاری ثبت نام تجاری ثبت نشان تجاری استعلام برند تجاری استعلام برند قبل از ثبت استعلام گیری برند استعلام علامت تجاری قبل از ثبت مراحل ثبت برند تجاری مراحل ثبت برند مراحل ثبت نام تجاری مراحل ثبت نشان تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت مراحل ثبت نشان نحوه ثبت برند تجاری نحوه ثبت نام تجاری نحوه ثبت نشان تجاری نحوه ثبت علامت تجاری نحوه ثبت برند نحوه ثبت علامت نحوه استعلام گیری برند نحوه استعلام برند قبل از ثبت چگونگی ثبت برند تجاری شرایط ثبت برند تجاری شرایط ثبت علامت تجاری شرایط ثبت نام تجاری شرایط ثبت نشان تجاری نشان تجاری چیست نشان تجاری علامت تجاری برند تجاری نام تجاری نام تجاری چیست برند تجاری چیست علامت تجاری چیست تعریف برند تعریف برند تجاری تعریف علامت تجاری تعریف نشان تجاری مراحل 7 گانه ثبت برندتجاری هزینه ثبت برندتجاری استعلام آنلاین برند تجاری استعلام ثبت برند آنلاین ثبت علامت تجاری لاتین ثبت بین المللی علامت تجاری ثبت بین المللی برندتجاری استعلام برند تجاری ثبت شده برند تجاری ثبت شده راهنمای ثبت برند ثبت لوگو مالکیت معنوی سازمان مالکیت معنوی